DTP czyli Dni Transportu Publicznego, to weekend poświęcony promowaniu transportu zbiorowego. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 22 i 23.09 (sobota i niedziela). Organizowana jest w ramach "European Mobilty Week" którego zwieńczeniem jest "Europejski Dzień Bez Samochodu".

Od początku istnienia, czyli od roku 2002, impreza jest skierowana do szerokiego grona mieszkańców Warszawy i ma charakter rodzinny. Nasze doświadczenia zebrane przez te lata jednoznacznie pokazują, że z roku na rok impreza zdobywa co raz więcej zainteresowanych. W ubiegłym roku bawiło się z nami ponad 11 000 osób, poznając jednocześnie tajemnice funkcjonowania komunikacji miejskiej i kolei w stolicy. Mamy również sygnały świadczące o tym, iż impreza zapadła mieszkańcom naszego miasta w pamięć jako jedyna tego typu w Polsce.

Oprócz prezentacji pojazdów, zwiedzania zaplecza technicznego oraz przejazdów okolicznościowych nowoczesnym i zabytkowym taborem, podczas DTP zaprezentują się przewoźnicy i instytucje związane z komunikacją, które przybliżą odwiedzającym nowoczesne rozwiązania służące transportowi zbiorowemu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY wraz z rodzinami i przyjaciółmi!